آینده ای از آن محتوا

” محتوا حال و آینده است.”

این روزها تولید محتوا و بازاریابی محتوا برای بسیاری از کسب و کارها ، چه آنها که در فضای فیزیکی فعال هستند و چه برای آنها که کاملا به شکل تجارت الکترونیک اند به یک دغدغه تبدیل شده است. همین که تعداد دفعات به کار گیری عباراتی مثل استراتژی محتوا و بازاریابی محتوا در ادبیات کسب و کار رو به افزایش است و تعداد مقالات پیرامون آنها حتی در فضای فقیر وب فارسی نیز در حال تکثیراست نشان می دهد که داستان محتوا جدی است.

تمرکز بر دلایل این اهمیت شرح بدیهیات است. کافی است کمی به اطرافیان خودمان نگاهی بیندازیم. اکثر آنها مجهز به اسمارت فون ها هستند. ساعات زیادی از روز را در دنیای آنلاین به سر می برند و مشغول مصرف و تولید محتوا هستند. سبک خرید کردن و رفع نیازهای روزمره شان دستخوش تغییرات جدی شده است. خرید از فروشگاههای آنلاین و دریافت خدمات از پلتفرم تنها بخشی از این تحولات است. این روزها هر کس که به دو کلمه سرچ و گوگل آشنایی داشته باشد، صاحب نظر است و می تواند راجع به هر چیزی ابراز فضل کند.

دنیای آنلاین سطح توقعات و اطلاعات را مردم را دچار دگرگونی کرده است. مردم این روزها به کسب و کارهایی که خودشان آنها را از طریق محتواهای آنها می یابند اعتماد بیشتری می کنند تا آنهایی که به زور تبلیغات خود را در چشم مخاطب فرو می کنند.

گسترش سطح دسترسی مردم به اینترنت به رشد کسب و کارهای اینترنتی منجر شده و به نظر می رسد که رقابت در دنیای وب به طور فاحشی رو به افزایش است. درصد زیادی از این رقابت چه بخواهیم و چه نخواهیم از کانال موتور جستجوی گوگل میگذرد و برخلاف بسیاری فضاهای فیزیکی ظاهرا آنجا دموکراسی حاکم است . برای دیده شدن در نتایج خوب بودن تنها، کافی نیست. رعایت الگوریتم های گوگل و تولید محتوای مرتبط را می طلبد که هم جهد عظیم می خواهد و هم کراولرهای کریم.

دنیای وب سبب شده که عده بیشتری پذیرای محتوا باشند . ما وجود اینترنت را به عنوان بخشی جدی از زندگیمان پذیرفته ایم. اگر تا پیش از 1990 تنها هشت روش برای ارتباط با مشتریان وجود داشت ، در حال حاضر بیش ز صدها روش وجود دارد که اتفاقا بیشتر مورد اقبال مردم هستند.

به هر حال چه خوشمان بیاید و چه نیاید آینده کسب و کارها و حتی اشخاص به محتوا گره خورده است. این روزها برند شخصی افراد نیز با تولید محتوا معنا پیدا می کند . سود بیزینس ها بر دیده شدن در نتایج موتورهای جستجو متکی است و اساسا اگر در نت نباشیم ممکن است هرگز کسی متوجه نشود که ما “وجود” داریم.

آینده ای از آن محتوا
5 امتیاز از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *