محتوا و داستان من

کلمه محتوا برای من آن معنی رایج و مرسوم را ندارد. شاید هر کس دیگری این واژه به گوشش بخورد انتظار داشته باشد که در ادامه آن عباراتی مثل بازاریابی محتوا ، استراتژی محتوا و یا عبارات کمی نامانوس مثل بازاریابی محتوایی و … را بشنود. اما محتوا برای من تداعی کننده یک داستان شخصی است. قصه ای که آنقدر برایم دوست داشتنی و همراه با کنجکاوی بوده است که دوست داشتم دنیای محتوا را بیشتر بفهمم و بشناسم.

چند سال پیش در میان اتلاف وقت هایم در فیس بوک به پستی از یک معلم برخورد کردم که مسیر فکری و زندگیم را برای همیشه عوض کرد. آشنایی با آن معلم آغاز ورود من به یک مسیر بود که به محتوا گره خورد و با محتوا شکل گرفت. بعد از آن هر وقت به عقب نگاه می کنم چند سوال پشت سر هم از ذهنم عبور می کند: ” اگر زاکربرگ محتوایی به نام فیس بوک را به دنیای نت وارد نکرده بود چه؟” ، ” اگر محتوایی به نام گوگل وجود نداشت چه؟” ، ” اگر آن معلم نوشتن در دنیای وب را شروع نکرده بود چه ؟”

شاید بگویند در جاهایی غیر از اینها  نیز احتمال رسیدن به او وجود داشت. شاید درست باشد. به هر حال تکنولوژی مسیر رسیدن به اشخاص را بسیار ساده و هموار کرده است.  اما آشنایی با او برای من مصداق بارز ” در زمان درست و در مکان درست”  بود. حالا اما راستش آنقدر از نظر ذهنی از خود قبلی ام فاصله گرفته ام که نمی توانم خودم را در دنیای پیش از آشنایی با او حتی تصور کنم.

مخلص کلام اینکه :

امروز باور دارم که محتوا می آفریند ، باعث رشد می شود، می سازد و ویران می کند ، توسعه ایجاد می کند،  شکل می دهد ، به قدرت می رساند و از قدرت خلع می کند، ثروت خلق می کند و به خاک سیاه می نشاند. این روزها  بحث محتوا نه فقط برای من که به نظرم برای همه جدی است.اگر یک ابزار ، یک روش یا سبک تا این حد قدرت دارد پس باید حتما و قطعا آن را جدی گرفت.

این وبلاگ را برای ثبت کنجکاوی ها و خوانده هایم ایجاد کرده ام و بیشتر برایم حکم دفتر مشق را دارد. در نتیجه،  قطعا آلوده به برداشت های شخصی است و بی غلط نخواهد بود.

  اما از یک چیز آن، در این لحظه و فکر می کنم در آینده،  مطمئن باشم و آن این است که آن معلم برای من بسیار عزیز و ارزشمند است و از صمیم قلب دوست دارم که اولین پست این وبلاگ ابراز قدرشناسی کوچکی به او باشد.

محتوا و داستان من
5 امتیاز از 8 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *