مدل Content Inc

جو پولیتزی و مدل Content Inc

جو پولیتزی و مدل Content Inc او در حوزه بازاریابی محتوا بسیار معروف اند. کتابی که در آن جو پولیتزی به این مدل می پردازد دقیقا به همین نام است. قبلا در پست بازاریابی محتوا به سبک داوود در مورد مدل Content Inc و دیدگاه جو پولیتزی توضیحاتی داده بودم.

چرا مدل Content Inc جو پولیتزی به نظر من اهمیت دارد؟

مدل Content Inc کاملا محتوا محور است.

مدل Content Inc نیاز به محصول ندارد.

مدل Content Inc می تواند تبدیل به مزیت رقابتی ما شود.

مدل Content Inc یک مدل کسب و کار متکی بر علایق و استعداد و دانش به کار گیرنده آن است.

مدل Content Inc بر مخاطب خاص (niche audience) متمرکز است .

توصیف جو پولیتزی از مدل Content Inc :

 

مدل Content Inc

منبع عکس : CMI

مرحله اول : sweet spot یا نقاط قوت

چند کسب و کار در دنیا یا حتی همین ایران خودمان می شناسید که بنیانگذاران آن محتوایی بر اساس آنچه کهدر مورد آن دانش بالایی داشته اند یا در آن دارای مهارت خاصی بوده اند رشد کرده اند ؟

sweet spot ها بر دانش یا مهارت تولید کننده محتوا متکی هستند.

مرحله دوم : content tilt یا جهت گیری محتوایی

این مرحله مربوط به آن بخشی از حوزه مورد علاقه مان است که می خواهیم در آن شناخته شویم. مثلا ممکن است کسی در نویسندگی دارای مهارت یا دانش باشد . این نقطه قوت اوست . اما جهت گیری محتوایی او می تواند نوشتن داستان های کوتاه باشد. یا اینکه بخواهد نویسنده نقدهای سینمایی باشد. نکته مهم این مرحله دست گذاشتن بر روی چیزهایی است که بتوانند به مزیت رقابتی ما تبدیل شوند.

مرحله سوم : پایه گذاری

در این مرحله ما سنگ بنای کسب و کار خودمان را پایه گذاری می کنیم. در این مرحله است که کانال ارتباطی خودمان را بر می گزینیم. آیا می خواهیم وبسایت اختصاصی داشته باشیم یا فعلا برای ما یک پیج اینستاگرام کفایت می کند؟ ( در نقاط دیگر دنیا انتخابها قطعا اینقدر محدود نیستند.)

مرحله چهارم :  جمع کردن مخاطب

در این مرحله تولید محتوا به طور مستمر انجام می شود. ارزیابی نیاز مخاطبان و ایجاد مسیرهایی برای اینکه بتوانیم آنها را جذب محتوای تولیدی خودمان بکنیم. تولید لید و مشتریان راغبی که می توانند به جمع فالورها یا خوانندگان و بینندگان ما باشند. به طوری که بشود از آن مخاطب اطلاعاتی مانند ایمیل ، شماره تماس و … ثبت و ذخیره کرد.

مرحله پنجم : ایجاد گوناگونی

در این مرحله برای دیده شدن یا شنیده شدن بیشتر تلاش می کنیم. کانال های ارتباطی مان را توسعه می دهیم. ممکن است در آینده تصمیم معکوسی در جهت کم کردن یا حذف برخی از مسیرهای جذب مخاطب بکنیم. اما در ابتدای کار معمولا در حال آزمون و خطا هستیم و می شود کانال هایی که فکر می کنیم مناسب ما هستند را جستجو کنیم.

مرحله ششم : درآمدزایی

این مرحله ای است که کسب و کار یا بازاریابی محتوا آماده برداشت محصول خود که همان جذب مشتری است، می شود.

 

جو پولیتزی و مدل Content Inc
4.7 امتیاز از 3 رای

2 دیدگاه در “جو پولیتزی و مدل Content Inc”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *