تولید مشتری راغب

lead generation یا تولید مشتری راغب با شعار GOV.UK

تولید مشتری راغب یا lead generation اگر چه که گام اول  تولید مخاطب یا مشتری است اما شاید عبور از این خوان آنقدرها هم ساده نباشد .

تولید مشتری راغب یا لید بسته به نوع کسب و کار می تواند مسائل خود را به همراه داشته باشد.  این کار گاهی تبدیل به یک گره می شود که باز کردن آن مستلزم شناخت کاربران ایرانی ، الگوهای رفتار آنلاین آنها و سبک و سیاق تصمیم گیری آنها در مواجه با محتوای دنیای وب است.

اما با همه پارامترهایی که تولید مشتری راغب  را در هر بیزینس و کشوری متفاوت از دیگر کسب و کارها و کشورها می کند، توجه به برخی ایده ها و مدل های ذهنی در تولید محتوا می تواند بسیار آموزنده و الهام بخش باشد.

یکی از این ایده های جذاب برای من شعار سایت GOV.UK است.

سایت GOV.UK سایت دولتی انگلستان است که در آن کاربران در مورد هر نهاد، سازمان یا اداره ای که نیازمند اطلاعات باشند از طریق آن می توانند جواب خود را  آنجا جستجو کنند.

شعار سایت این است :

 ” Simpler , Clearer, Faster ” 

” ساده تر ، واضح تر ، سریعتر “

تولید مشتری راغب

صفحه اول سایت بسیار ساده اما سر راست طراحی شده است. هیچ چیز بیهوده ای که توجه را به خود مشغول دارد در آن دیده نمی شود. تنها دسته بندی اطلاعات را در آن می شود دید.

به نظر من این صفحه به حدی ساده است که کاربر بدون اینکه سرگردان شود در کمترین زمان ممکن به جایی که باید برود هدایت می شود. بر خلاف صفحات فرود بسیاری از سایت هایی که در آنها بیشتر اهداف صاحب سایت مدنظر بوده است تا راحتی و رضایت کاربر.

اگر به نوع کسب و کار اشاره کنید حق دارید ، اما بیایید منصفانه نگاه کنیم.

صفحات فرودی که پر از دکمه و لینک پیشنهادی ( که معلوم نیست بر چه مبنا و معیاری ) هستند و برای پیدا کردن محتوای دلخواه باید اول از جاه طلبی اداره کنندگان سایت عبور کرد هم اصلا خوشایند و کاربردی نیستند.

تولید مشتری راغب

صفحات داخلی سایت GOV.UK  هم بسیار راحت اند و حداکثر یک یا دو CTA در آنها دیده میشود. بسیار دم دست و در معرض توجه هستند. در کنار آن نیز لینک های مرتبط با موضوع که احتمال دارد مورد سوال کاربر باشند به خوبی چیده شده اند.

هنگام چرخیدن در سایت ، داشتم فکر می کردم که اگر شعار این سایت را ملکه ذهنمان کنیم و در طراحی صفحات فرود ، CTA ها و فرم ها بیشتر بر سادگی ، سرعت و واضح بودن اطلاعات تکیه کنیم ، شاید تعداد بیشتری بر محتوای ما اقبال نشان دهند. بازدید کننده ای که ببیند طراح محتوا دغدغه وقت و انرژی او را دارد با رغبت بیشتری در سایت ما خواهد چرخید. تا آن کاربری که به جای مثلا یک کلید CTA که قرار است call to action  باشد عملا با یک kill to action روبرو می شود.

شاید بد نباشد وقت طراحی فرم یا دکمه ها و … به تعداد باکس های کمتر ، کلیک کمتر ، نتیجه سریعتر فکر کرد و ” فوریت ” را برای کاربر به طوری فرضی لحاظ کنیم حتی اگر او واقعا عجله ای نداشته باشد.

در اکثر مواقع ایجاد خوشه ای از محتوا می تواند این اتلاف زمان را به حداقل برساند.

تولید مشتری راغب حتی اگر ساده هم باشد ، این حفظ آن ” رغبت ” در دل مخاطب برای بازگشت دوباره او به ما است که مهم است. در پست ” چطور لید تولید کنیم؟ ” به برخی نکات در این باره پرداخته شده است.

 

lead generation یا تولید مشتری راغب با شعار GOV.UK
5 امتیاز از 4 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *