curated content

4 نکته مهم در content curation

تولید curated content یا همان محتوای انتخاب و گردآوری شده، ممکن است در نگاه اول بیشتر شبیه سرقت محتوا یا کپی کردن به نظر برسد. اما  content curation اگر حرفه ای و اخلاقی انجام بگیرد برای برنامه بازاریابی محتوا ما می تواند مزایای فراوانی داشته باشد.

برای افزودن curated content به مجموعه محتوای تولید شده توسط ما دقت به چند نکته ضروری است:

  • curated content قرار است برای مخاطب شما زمان بخرد و ایجاد کند. وقتی content curation  انجام می دهیم ، زحمت جستجو را برای مخاطب کم می کنیم. به عنوان یک متخصص در حوزه خودمان قرار است ما برای مخاطبمان قابل اعتماد باشیم. وقتی مخاطب این احساس اعتماد را دارد معرفی محتوا از منبعی دیگر می تواند از سرگردانی او در منابعی که اعتبارسنجی هم نشده اند جلوگیری نماید و برای او ارزش آفرین باشد.

در پست اهمیت content curation در بازاریابی محتوا در مورد ویژگی های مخاطبان امروزی صحبت کرده ام.

curated content

اگر به تاریخ علاقمند باشید و سری به موزه ها زده باشید بیشتر به اهمیت curation پی می برید. موزه ها با گردآوری اشیا عتیقه و آثار هنری و سازمان دهی آنها برای ما ارزش ایجاد میکنند. تصور کنید که موزه ها وجود نداشتند آن وقت چقدر دانستن راجع به گذشتگان سخت تر می شد. موزه ها با گردهم آوردن آثار و افزودن به اطلاعات ما در مورد آنها و گاه با ایجاد فضاهایی که ببیننده را در آن حال و هوا قرار می دهد، به دانش ما می افزایند

  • curated content زمانی ارزش دارد که ما به محتوایی که از سایر منابع یافته ایم زاویه دید و نگرش خودمان را نیز بیفزاییم و بستری ایجاد کنیم تا مخاطب بتواند درک عمیق تری از موضوع داشته باشد. پس درک عمیق تر مخاطب از محتوا باید از اهداف یک content curator  باشد.
  • آنچه که یک curated content را از برچسب سرقت ادبی یا کپی مبرا می کند رعایت اخلاق در content curation است. وقتی محتوایی می یابیم و بعد آن را ویرایش می کنیم و بینش خود را نیز به آن می افزاییم، بهتر است تولید کننده اولیه محتوا را یادمان نرود. رعایت رفتار حرفه ای و اخلاق در این است که نام منبع را ذکر کرده و  لینک دهی مناسب را انجام دهیم.
  • لازم است بدانیم که برای افزودن content curation  به استراتژی محتوا ی کسب و کارمان از ابتدا اهداف خود را مشخص کنیم. مثل اینکه قرار است چه سهمی از برنامه تولید محتوای ما به curated content اختصاص بیابد.

بینانگذار curata پیشنهادی که در مورد این سهم دارد به شکل زیر است ( منبع ):

curated content

65% محتوا را بهتر است خودمان تولید کنیم. ( content creation )

25% آن curated content است و محتوایی از منابع دیگر پیدا می کنیم .

و 10 % محتوایی که برای نشر در سایر هم صنفی ها تولید می شود. ( در مورد آن بعدا خواهم نوشت.)

پست های مرتبط :

4 نکته مهم در content curation
5 امتیاز از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *