بازاریابی محتوا در گوگل

چرا بازاریابی محتوا در گوگل هنوز مهم است؟

 برای آنها که استراتژی و بازاریابی محتوا در گوگل را برگزیده اند،  نگاهی به ترندهای جهانی ممکن است این تصور را ایجاد کند که سهم گوگل  در رقابت، به خصوص با آمازون به تدریج در حال کم شدن است . علاوه بر آن بر اساس پیش بینی سایت MOZ پلتفرم هایی مانند توییتر و لینکداین نیز به دنبال راههایی برای نگه داشتن مخاطبان در فضای خود هستند ( منبع) و شاید در آینده تمایلی به هدایت کاربر به گوگل و یا دیگر سایت ها نداشته باشند.

 با تمام تلاشهایی که در دنیای تکنولوژی در حال انجام است اما داده ها کما کان از قدرت معنادار گوگل در این عرصه خبر می دهند. نگاهی به داده های منتشر شده از  رفتار کاربران در موتورهای جستجو ، نشان می دهد که بقیه رقبا باید مدتها تلاش کنند تا به نقطه فعلی گوگل برسند. بنابراین بازاریابی محتوا در گوگل هنوز می تواند  یک نقطه قابل اتکا برای کسب و کارها تعریف شود.

اهمیت بازاریابی محتوا در گوگل و چند نمودار در تایید آن

سایت Jumpshot در تحقیقی که بر روی رفتارهای کاربران موتورهای جستجو انجام داده است نتایج و دیاگرام های جالبی منتشر کرده که مطالعه آنها می تواند در خود نکات آموزنده ای داشته باشد.

مثلا به این نمودار دقت کنید:

بازاریابی محتوا در گوگل

منبع : sparktoro

نکات جالب نمودار :

  • اول اینکه سهم دیگر رقبا نه تنها با گوگل قابل مقایسه نیست ، بلکه بسیار نا چیز به نظر می رسد.
  • دوم اینکه رقبای گوگل نه تنها باید با google رقابت کنند بلکه حتی در رقابت با  google image نیز شانس زیادی ندارند. این بخش نمودار به خصوص برای خود من بسیار جالب توجه بود. ( البته یادمان باشد که این داده ها مربوط به کاربران در آمریکا هستند و قطعا در ایران ماجرا متفاوت است. به همان علت همیشگی فقر وب فارسی. اما با بهبود فضای وب فارسی شاید اهمیت سرچ عکس در گوگل نیز به تدریج افزایش یابد.)
  • سومین نکته پیشی گرفتن آمازون از برخی رقبایی است که کارشان اساسا هدایت جستجو ها است ( Bing) . این می تواند این پیام را داشته باشد که شاید به زودی شاهد رقابت آمازون و گوگل بر سر سهم جستجو باشیم در حالیکه بقیه از گردونه خارج شده اند.

نمودار دوم نیز می تواند تاکید بیشتری بر نمودار اول باشد:

چرا بازاریابی محتوا در گوگل مهم است؟

اینجا نیز مشخصا کاربران google  و google image  را بر دیگر رقبا ترجیح داده اند. نکته جالب این نمودار این است که حتی google map نیز از Bing  و Yahoo جلوتر است و در ترجیحات کاربران اولویت بالاتری دارند.

در مورد گوگل مپ به نظر می رسد که افزایش اقبال عمومی برای استفاده از  voice search شاید یکی از دلایل بالاتر قرار گرفتن google map باشد.

بنابراین شاید بتوان نتیجه گرفت که همین که کاربران به هر حال گوگل را به خیلی جاهای دیگر برای رسیدن به پاسخ خود ترجیح می دهند، می تواند مهر تاییدی بر اهمیت بازاریابی محتوا در گوگل باشد.

چرا بازاریابی محتوا در گوگل هنوز مهم است؟
5 امتیاز از 3 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *